U dzieci choroby rozwijają się bardzo szybko

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że są choroby, które rozwijają się naprawdę szybko, więc nie powinniśmy ich lekceważyć. Są również takie choroby, które przez długi czas nie dają żadnych objawów, a gdy się o nich dowiadujemy, jest już bardzo późno i ich stadium jest mocno rozwinięte, a co się z tym wiąże, ich wyleczenie czasami jest niemożliwe. Jednak jeśli jesteśmy rodzicami, to powinniśmy pamiętać, że u dzieci każda choroba, nawet zwykłe przeziębienie, rozwija się bardzo szybko. Ich organizmy są mniejsze, dodatkowo jeszcze nie potrafią się tak dobrze bronić przed atakującymi je wirusami, a to oznacza, że tutaj tym bardziej nie można zwlekać z udaniem się do lekarza.

Szczególnie niebezpieczna jest temperatura

Jeżeli dziecko ma katar to przez pierwsze 2-3 dni, możemy go próbować samodzielnie zwalczyć. Jednak jeśli nasze wysiłki nie przynoszą spodziewanego rezultatu, a co gorsza pojawia się do tego gorączka, to nie możemy lekceważyć choroby i jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza. Wysoka temperatura u dziecka jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ może prowadzić do drgawek.

Dlatego jeśli podanie syropu nie przyniesie odpowiednich rezultatów, to powinniśmy próbować zbić dziecku temperaturę w inny sposób. Przede wszystkim przykładając chłodny kompres do czoła, albo wkładając dziecko do wody z temperaturą o 2-3 stopnie niższą niż temperatura jego ciała. Nie mniej, nawet jeśli po takich zabiegach temperatura zacznie spadać, to i tak jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza, tak aby mógł on zbadać dziecko i ocenić co się dzieje.

Dzieci szczególnie są podatne na niektóre choroby

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że dzieci szczególnie są podatne na niektóre choroby. Dla przykładu, dzieci znacznie częściej chorują na choroby związane z uszami, ponieważ sprzyja temu ich anatomiczna budowa, która jednak w niektórych przypadkach różni się od tej u dorosłego człowieka. Małe dzieci też mogą chorować na pod głośniowe zapalenie krtani, które będzie się objawiało szczekającym kaszlem, a które praktycznie nie występuje u dorosłych. To szczególnie niebezpieczna choroba, bo dziecko ma problemy z oddychaniem, a co się z tym wiąże, jeśli rodzice nie zareagują dostatecznie szybko, to dziecko może się udusić.

Dlatego właśnie tak ważne jest to, żeby nie lekceważyć żadnej choroby, zwłaszcza jeśli pojawia się ona u dziecka. Ze względu na ich słabszy organizm i dodatkowo przez budowę anatomiczną ciała, gdzie jeszcze nie wszystko jest dostatecznie rozwinięte, choroby u dzieci mogą rozwijać się naprawdę szybko. Im szybciej więc zareagujemy, udamy się do lekarza i dziecko dostanie odpowiednie leki, tym większa będzie szansa, że choroba nie zdąży w jego organizmie poczynić zbyt dużego spustoszenia. Różne są choroby i różni ludzie mają na nie różną odporność. Jednak prawda jest taka, że chociaż sami także nie powinniśmy lekceważyć naszych chorób, to jednak tym bardziej nie powinniśmy ich ignorować, jeśli chodzi o dzieci. Jeśli tylko zauważymy coś niepokojącego, to jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza. On zbada dziecko, będzie potrafił określić co się z nim dzieje, a dodatkowo jeszcze będzie mógł przepisać odpowiednie leki, dzięki którym szybko pozbędziemy się podstępnej choroby i dziecko znowu będzie mogło się cieszyć wspaniałym zdrowiem.